На Сумщині прокуратура хоче скасувати необґрунтований тариф на теплову енергію

прокуратура

Сумським окружним адміністративним судом відкрито провадження за позовом прокуратури Сумської області про визнання незаконним та скасування рішення Шосткинської районної ради, яким погоджено тариф на теплову енергію для ТОВ «Сантехсервіс» ЛТД.

Про це повідомляє прес-служба Сумської обласної прокуратури.

Даний тариф розроблений товариством з порушенням вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011.

Зокрема, надані товариством розрахунок середньозваженого тарифу та розрахунок статті собівартості не відповідають вимогам зазначеного Порядку, поданий річний план виробництва та надання послуг з теплопостачання не є економічно обґрунтованим, норми питомих витрат вирахувані без посилання на відповідні регіональні методики, а також допущені інші порушення під час його формування.

Одночасно із оскарженням рішення органу місцевого самоврядування, вживаються заходи для встановлення розміру збитків, які могли бути спричинені місцевому бюджету при використанні необґрунтованого тарифу.

Як повідомив начальник управління прокуратури Сумської області Олександр Рубан, проведена прокуратурою робота вже дає свої результати, ще одне підприємство, яке надає аналогічні послуги у Шосткинському районі, після надсилання позовної заяви Шосткинській районні раді, вже подало на затвердження оновлений, з дотриманням вимог чинного законодавства, пакет документів на затвердження тарифу з теплопостачання.