На Сумщині судитимуть неплатника податків

37

Прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора Товариства з обмеженою відповідальністю, який також є діючим адвокатом. Вказана особа обвинувачується в розробленні та втіленні в життя схеми ухилення від сплати податків.

Встановлено, що обвинувачений неодноразово підробляв документи, на підставі яких підконтрольні йому фіктивні підприємства були зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість та отримували відповідні пільги. Зокрема, підприємство адвоката, згідно з документацією, купило 10 тис. тон насіння соняшника в одного з фермерських господарств, при цьому, ні земельних ділянок, ні техніки, ні найманих працівників у вказаного фермера немає. Також в податковому обліку фермера не відображена купівля зазначеної продукції, – повідомляє прес-служба Сумської обласної прокуратури.

Незаконні дії обвинуваченого призвели до ненадходження до бюджету податків на суму 3,5 млн грн. Йому інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 212 КК України, а саме – фіктивне підприємництво, підроблення та використання офіційного документа, службове підроблення та умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах. Разом з адвокатом судитимуть також керівника фермерського господарства, який є пособником в умисному ухиленні від сплати податків.