На Сумщині викрили центр мінімізації, через який в Україну незаконно ввозили автівки

У Сумській області співробітники податкової міліції спільно з прокуратурою викрили схему з ухилення від сплати податків при ввезенні автомобілів з-за кордону за допомогою центру мінімізації.

У рамках операції “Рубіж-2016” встановлено, що злочинна група з 6 чоловік – жителів Рівненської та Волинської областей – організували схему незаконного розмитнення транспортних засобів, що ввозяться з Польщі та Іспанії. Після перетину кордону України зловмисники, за допомогою ряду створених ними підприємств виготовляли підроблені документи на ввезені транспортні засоби, в які вносили недостовірну інформацію про характеристики авто та їх вартість – за рахунок цього значно занижували їх фактичну митну вартість. Підроблені документи подавалися до митних органів ДФС у Сумській області для проведення митних формальностей.

Подібним чином на територію України були незаконно ввезені та легалізовані 100 транспортних засобів, чим завдано збитків бюджету на загальну суму понад 8,5 мільйона гривень.

Урезультаті проведеного ряду обшуків були виявлені 4 вантажні автомобілі DAF і Mercedes-Benz Sprinter 313CDI загальною вартістю 2,8 мільйона гривень, готівкові кошти в сумі 23,4 тисячі доларів США і 45 тисяч гривень, а також печатки і штампи.

У даний час в рамках кримінального провадження, відкритого за фактами ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах, та службового підроблення, встановлені особи, причетні до незаконних оборудок, а також отримані докази їх злочинної діяльності. На виявлені готівкові кошти і автомобіль Mercedes накладено арешт. Організатору злочинної групи і двом її учасникам оголошено про підозру в зазначених злочинах. Ще один зловмисник затриманий, судом йому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

640x480

640x478

Джерело: censor.net.ua