На Сумщині жінок оштрафували за торгівлю першоцвітами

Картинки по запросу торгівля першоцвітами

Працівники поліції закликають громадян відмовитися від збору, реалізації чи придбання пролісків, підсніжників та інших лісових первоцвітів. І нагадують: на порушників природоохоронного законодавства очікує адміністративна відповідальність.

Щороку, з приходом весни, на торгівельних майданчиках з‘являються продавці перших весняних квітів: пролісків, підсніжників, білоцвітнику тощо. І рідко хто з покупців цікавиться, звідки принесені квіти, залишаючи це питання на совісті самих продавців. А між тим, купляючи маленький букетик, громадяни прямо оплачують винищення природи, винищення тих рослин, що зуміли вижити в суворих умовах, проте нічого не можуть протипоставити людині.

Тому з метою збереження весняних дикоростучих квітів та рослин, занесених до Червоної Книги України, працівники поліції Сумського району вживають всіх заходів, аби виявити та притягти до відповідальності торгівців-бракон‘єрів, що заради наживи іноді спустошують цілі галявини лісових первоцвітів. Адже часто-густо жителі сіл, розташованих поблизу лісових масивів, заробляють саме на зборі та продажу ранніх лісових квітів. Крім того, правоохоронці перевіряють торгівельні майданчики, базари та магазини, де можуть реалізовуватися підсніжники та проліски, а також інші первоцвіти, як то фіалки лісові, медуниця, черемша, чистяк весняний чи так звана цибулька гусяча.

«На двох жінок, жительок сіл Ополонське та Нижньої Сироватки, були складені адміністративні протоколи. У відповідністю з вимогами статті 90 КУпАП громадянки мають сплатити до державної скарбниці від 340 до 510 гривен штрафу», – коментує заступник начальника Сумського районного відділу поліції Віталій Ткаченко.

Правоохоронці закликають всіх жителів та гостей Сумщини бути свідомими, не руйнувати заради тимчасового копійчаного заробітку те, що тисячоліттями створювала і плекала природа. І нагадують: у відповідності з чинним законодавством, а саме відповідно статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоновану реалізацію та придбання рослин, занесених до Червоної Книги України, на порушника чекає штраф від 1700 до 3655 гривен.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини «квіткові браконьєри” заплатять ще й додаткову компенсацію: за черемшу (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафран (крокуси), проліски – від 49 до 62 грн в залежності від виду, сон-траву – від 37 до 62 грн. Зазвичай же в одному невеликому букетик близько 20-25 квіточок, тому в грошовому еквіваленті він обійдеться порушникові в 3,5-5 тисяч гривень.