На Сумщині за вихідні шахраї видурили у людей понад 236 тисяч гривень

За минулі вихідні дні жертвами шахраїв стали четверо жителів області. Громадяни, повіривши невідомим телефонним співрозмовникам, втратили більше 236 000 гривень.

Так, за допомогою до поліції звернулась 83-річна жінка. Вона розповіла, що ввечері на її мобільний зателефонувала невідома жінка і повідомила про те, що її донька потрапила у дорожньо-транспортну пригоду, і тепер потребує значних коштів на лікування. Та зазначила, що пенсіонерка повинна зібрати якомога більшу суму грошей та передати через кур’єра, який прийде до неї додому. Так заявниця і зробила, передавши невідомому 2 500 доларів та 15 000 гривень.

До аналогічної ситуації потрапив 66-річний чоловік, котрому зловмисники повідомили про дорожньо-транспортну пригоду, у якій начебто постраждала його жінка. Чоловік, не вагаючись, передав шахраям грошові кошти у розмірі 35 000 гривень.

З подібним повідомленням на спецлінію «102» звернулась 82-річна жінка. Зловмисники переконали пенсіонерку у тому, що її знайома потрапила у дорожньо-транспортну пригоду та тепер потребує проведення термінової операції. Для допомоги подрузі літня жінка дістала усі заощадження, а саме 2 600 євро та 16 000 гривень, та передала невідомій жінці, яка прийшла до неї додому та назвалась кур’єром.

Ще один випадок телефонного шахрайства стався з 69-річною мешканкою села Глибне, що на Краснопільщині. Жінці зателефонував начебто представник одного з банків та повідомив, що її банківську картку заблоковано. Нічого не підозрюючи, пенсіонерка повідомила конфіденційні дані, в результаті чого втратила більше 24000 гривень.


Поліція Сумської області попереджає громадян про збільшення випадків телефонних шахрайств. Якщо ви маєте родичів похилого віку, повідомте їм про такі факти та переконайте, що у разі виникнення подібної ситуації необхідно одразу звернутись на спецлінію поліції «102» та в жодному разі не передавати грошові кошти невідомим особам.