Не переходьте на фейкові сайти, продаючи свої речі в інтернеті! Сумний досвід мешканки Сумщини

Жертвою Інтернет – шахраїв стала жителька села Зноб-Новгородське. Її неповнолітня донька намагалася продати через відомий сайт оголошень взуття та перейшла на запропонований «покупцем» фейковий сайт, де ввела дані «кредитки» матері. Як наслідок – з рахунку жінки були зняті кілька десятків тисяч гривень.

За допомогою до поліції звернулася 41-річна жінка. Вона розповіла, що її неповнолітня донька розмістила на відомому Інтернет – ресурсі оголошення про продаж взуття. Пізніше в месенджер дівчині надійшло повідомлення від потенційного покупця, який хотів придбати товар. Він запропонував продавцю скористатися послугою «доставки сайту» і надіслав нібито відповідне посилання.

Перейшовши за ним, неповнолітня ввела там дані банківської картки своєї матері: номер, строк дії та cvv-код. А пізніше з’ясувалося – замість надходження грошей на рахунок, як запевняв «покупець», звідти зникло більше 21 тисячі гривень кредитних грошей.

У поліції за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого проводяться заходи щодо встановлення особи афериста.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням користуватися виключно перевіреними Інтернет-ресурсами і не переходити за посиланнями, які занадто настійливо пропонують невідомі особи. Крім того, не робіть передоплату за замовлений в Інтернеті товар, а розраховуйтесь за нього виключно під час його отримання в логістичній компанії, попередньо перевіривши вміст посилки. Будьте обачні з незнайомими, які продають – купують товари через Інтернет.