Обвинувачений у подвійному вбивстві сумчанок виходить на волю

У серпні 2005 року в обласному центрі були вбиті і пограбовані дві сумчанки, одній із них було 17 років. Її посеред білого дня зарізали по дорозі на пляж через золотий ланцюжок. Іншу задушили у власній квартирі  через аудіо-відео техніку.

За кілька тижнів підозрюваного Євгена Тимченка затримали. У 2006-му суд засудив його до довічного позбавлення волі. Через 10 років скаргу засудженого розглянув Європейський суд з прав людини. Він одноголосно постановив , що було порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з жорстоким поводженням із заявником з боку працівників міліції.  «З огляду на зазначені вище висновки щодо жорстокого поводження із заявником Європейський суд з прав людини вважає, що той факт, що національні суди у цій справі не вилучили з доказової бази зізнавальні показання, зробило провадження в цілому несправедливим». Через це справу Тимченка удруге розглянув Верховний суд у 2017 році. Він скасував обвинувальний вирок і направив справу на новий розгляд до Ковпаківського райсуду Сум.

Із колонії тепер уже не засудженого, а обвинуваченого Євгена Тимченка перевели до СІЗО, бо суд у якості запобіжного заходу залишив його тримати під вартою без альтернативи застави.

У Ковпаківському районному суді Сум суддя Ігор Бичков постановив взагалі повернути справу прокурору на додаткове розслідування. Однак апеляція цю постанову скасувала і направила справу на новий судовий розгляд іншому складу суду.

Як повідомила прес-секретар Ковпаківського районного суду м. Суми Вікторія Сиріцина, у нарадчій суддя Котенко перебуває іще з кінця квітня у складі суддівської колегії разом із головою суду Олегом Чернобаєм та Іриною Фоменко. За словами Вікторії Сиріциної, суддя Котенко не може вийти з нарадчої і розглянути клопотання про подовження запобіжного заходу. Через це Євгена Тимченка мають звільнити із СІЗО на волю.

У прокуратурі Сумської області з цього приводу «розводять руками». Вплинути якимсь чином на суд прокурори не можуть, так само і на СІЗО, з якого за законом мають звільнити обвинуваченого у подвійному вбивстві.

«Прокуратура зробила все, що могла. Іще в понеділок ми подали до суду клопотання про подовження строку тримання під вартою обвинуваченого», – прокоментувала ситуацію прес-секретар прокурора Сумської області Наталя Науменко.

Убивства 14-річної давнини. Із рішення суду

З серпня 2005 року приблизно о 16 год. 30 хв. чоловік, виходячи із магазину «Черепінський», зустрів свою знайому, яка йшла у напрямку Блакитних озер, і вступив з нею у розмову. Почувши від дівчини, що вона прямує до своїх друзів, які чекають її в районі пляжу на Блакитних озерах , він запропонував провести її до цього місця. Пішов разом з нею по ґрунтовій дорозі у напрямку Блакитних озер. Коли вони проходили повз лісосмугу, яка знаходиться поблизу залізничного мосту через р. Псел, пересвідчившись, що поблизу немає сторонніх осіб,  чоловік напав на дівчину, і розкладним ножем «метелик», який був при ньому, наніс їй удар в ліву частину грудної клітини, а також у шию. Після цього дівчина стала кликати на допомогу і намагалася втекти, однак чоловік наздогнав її, і між ними зав’язалася боротьба. В ході неї чоловік, подолавши опір і стоячи за спиною у дівчини, своєю лівою рукою затулив їй рота, щоб не кричала, а правою рукою, у якій був ніж, заподіяв дві різаних рани в області шиї, пошкодивши ліву загальну сонну артерію. Після цього поклав її на землю. Дівчина померла на місці. Після цього чоловік зняв з дівчини дві золоті каблучки, золотий ланцюжок і забрав її мобільний телефон. Загальна вартість викрадених речей склала 2716 грн. Труп чоловік  накрив ковдрою і залишив у лісосмузі.

9 серпня 2005 року приблизно о 21 годині чоловік напав на іншу свою знайому у вітальні її квартири. Поваливши потерпілу на підлогу, лівою рукою затулив їй рота, щоб та не кричала, і щоб подолати її опір наніс кілька ударів кулаком правої руки в голову. Після цього дівчина  вирвалася від нього і, кличучи на допомогу, намагалася втекти у кімнату квартири, однак чоловік наздогнав її там, повалив на підлогу обличчям вниз і долонею лівої руки затулив їй рота і носа. Кулаком правої руки чоловік наніс кілька ударів в область голови, внаслідок чого вона втратила свідомість, та продовжував перекривати долонею лівої руки її дихальні шляхи. Внаслідок цього дівчина померла. Після цього чоловік заволодів її майном: DVD-програвачем, акустичною системою, сабвуфером, дистанційним керуванням та мікрофоном до системи караоке, мобільним телефоном, магнітофоном, дистанційним керуванням та  DVD- і аудіо-дисками Крім цього, спортивною сумкою, чоловічим джемпером, золотим браслетом та 50-тьма гривнями. Загальна вартість викрадених речей склала 2400 грн. Також вбивця забрав паспорт  і військовий квиток її чоловіка. Після цього навів порядок у квартирі, а труп дівчини поклав у диван, заваливши його зверху книгами, журналами, взуттям, предметами одягу та іншими речами, які були у квартирі. У подальшому чоловік продав викрадені речі, отримавши за них 270 грн…

З деталями справи читач може ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 1-5/2006.

Фото з сайту abc.net.au

Джерело: sumy.today