Охтирська прокуратура звинуватила правоохоронців у бездіяльності та погрожує адмінвідповідальністю
В Охтирці пройшла координаційна нарада керівників правоохоронних органів «Стан протидії злочинності та корупції, у тому числі прикордонною службою на території м. Охтирка, Охтирського, Краснопільського, Тростянецького та Великописарівського районів протягом 2015-2016 років».
«Коли нарешті Ви будете розкривати кваліфіковані крадіжки, незаконні заволодіння транспортними засобами, грабежі та розбійні напади?», – звернувся до присутніх заступник керівника місцевої прокуратури Володимир Шилов. У провадженні 4-х відділів та відділень поліції з початку року перебувало 46 кримінальних проваджень щодо крадіжок з квартир домогосподарств, гаражів тощо. Лише 4 злочини з них розкрито та направлено обвинувальні акти до суду.
Значна кількість скарг надходить від населення на шахрайські дії. Прокурор відзначив недостатнє інформування людей про цей вид злочину. Неналежна профілактична робота з особами, засудженими до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, призводить до повторного вчинення злочинів засудженими. У цьому році особами, які раніше вчиняли злочини в Охтирському районі, скоєно 11 кримінальних правопорушень.
Гострим є питання підліткової злочинності. У регіоні неповнолітніми вчинено 44 кримінальних правопорушення. Упродовж 2015 року розслідувано і надіслано до суду лише 4 кримінальні провадження з обвинувальними актами стосовно 4-х обвинувачених у корупційних злочинах.
Володимир Шилов відзначив, що під час проведення першочергової слідчої дії основний процесуальний документ – огляд місця події складається формально. Протоколи пишуться на півсторінки, важливі деталі залишаються поза увагою, а у більшості випадків їх неможливо прочитати. У всіх провадженнях слідчі надають однотипні доручення, як-то: установити свідків злочину, допитати, знайти викрадене майно. У подальшому хід виконання доручення не контролюють, а при надходженні інформації про його виконання, не наполягають на його якісному виконанні та наявності у ньому будь-якого оперативного змісту. За таких обставин самі оперативні працівники, інколи не виходячи на місце, не перевіривши обставини, які мають важливе значення для справи, пишуть кабінетні рапорти про неможливість виконання доручення, або про те, що в ході слідчих дій інформації, яка б представляла інтерес для слідчого, не здобуто.
Не ставлять собі слідчі за обов’язок і виконання письмових вказівок процесуальних керівників у кримінальних провадженнях. Є безліч прикладів їх не виконання або неінформування прокурора про вжиті заходи, не дивлячись на постійні нагадування. Такий же стан справ і в матеріалах проваджень, де прокурор скасовував незаконні постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.
«Я хочу попередити керівників правоохоронних органів про вже наявну судову практику щодо притягнення правоохоронців до адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог прокурора. Якщо ми і надалі будемо працювати в такому режимі, ми будемо не тільки ініціювати стосовно вас відповідальність в дисциплінарному порядку, а ще й у адміністративному», – заявив Володимир Шилов.
Джерело istina-nova.com.ua