Поліцейського, який торгував наркотиками, залишили під вартою

18

Таке рішення прийняла колегія суддів апеляційного суду сьогодні, 27 листопада.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Сумської області.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що дільничний продавав наркотики особам, за якими здійснював адміністративний нагляд.  Його затримали одразу після вчинення злочину.

За клопотанням прокуратури, 32-річного офіцера поліції взяли під варту до 8 січня 2018 року. Проте з таким рішенням не погодилася сторона захисту і подала до суду апеляційної інстанції скаргу.

У судовому засіданні адвокат підозрюваного просив скасувати ухвалу слідчого судді першої інстанції та обрати м’якший запобіжний захід – домашній арешт. Свою позицію обґрунтовував тим, що органом досудового розслідування зібранні всі необхідні докази в рамках відкритого кримінального провадження. Тож підозрюваний не зможе перешкоджати веденню слідства.

В свою чергу сторона обвинувачення зазначала, що правоохоронець підозрюється у вчинені тяжкого злочину, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років. Крім того, підозрюваний збував наркотичні речовини, використовуючи своє службове становище. Оскільки він кілька років пропрацював в лавах правоохоронних органів, то йому відомі порядок та методи ведення досудового розслідування, тож існує ймовірність, що він ухилятиметься від покладених на нього процесуальних обов’язків, переховуватиметься від органів розслідування та суду, а також може впливати на свідків тощо.

«Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційного суду залишила без змін ухвалу суду першої інстанції, оскільки слідчим суддею було обґрунтовано встановлено  ризики, які існують у кримінальному провадженні. Зокрема, особа може чинити тиск на свідків, спеціалістів та інших учасників досудового розслідування, знищити, сховати або спотворити докази, які мають істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення», – йдеться в повідомленні суду.

Нагадаємо, наркоділка в погонах затримали працівники внутрішньої безпеки Нацполіції та прокуратури Сумської області. Співробітник сумської поліції збував наркотики та психотропи. Крім того, сам виявився наркозалежним.

Поліцейському оголошено підозру за ч.2 ст.307 КК України. Йому загрожує 10 років за ґратами