Поліція Сумщини фіксує зростання кількості квартирних крадіжок

Як свідчить статистика, щороку у весняно-літній період активізуються квартирні злодії. Зумовлено це тим, що люди частіше виїжджають з міст на відпочинок чи дачі, залишаючи свої оселі без нагляду навіть на кілька діб.

З початку нинішнього року в Сумах було скоєно 90 крадіжок з квартир, розкрито 30 % цих злочинів. За аналогічний період минулого року квартирних крадіжок було вчинено 92, розкрито 42 %.

Способи проникнення злодіїв до квартир різні. Найчастіше це відкривання замків за допомогою заздалегідь підібраного ключа або відмички, злам замка чи проникнення до чужого житла через вікно. Трапляється, що крадіжки вчиняються і шляхом вільного доступу – «друзями», знайомими і навіть родичами.

Так, у Сумах працівники поліції затримали 29-річного місцевого жителя, який, проживаючи в одній квартирі зі своєю колишньою дружиною, скористався її відсутністю вдома та поцупив у неї зі сховку 720 доларів США і банківську картку, з якої в подальшому зняв гроші.

Дві крадіжки з приватних будинків сталися на вулицях Степова та Горобинова. Серед білого дня злодії, віджавши пластикові вікна, проникли всередину чужих осель та викрали у одному з будинків ювелірні вироби з золота і гроші, а в іншому – ноутбук. Лиш на півгодини з квартири, що розташована в багатоповерхівці по вулиці Горького відлучилися господарі, але цього часу вистачило злодієві, щоб проникнути і поцупити з житла ноутбук і телевізор. Зловмисник підібрав ключ до замка вхідних дверей.

Аби не стати жертвою квартирних злодіїв поліція просить громадян приділяти належну увагу збереженню власного майна. Якщо можливо, замініть замки у дверях на більш надійні, укріпіть самі двері, так, щоб їх не можна було вибити, замість дерев’яних дверей поставте металеві. Якщо ви проживаєте у приватному секторі або на нижніх поверхах багатоповерхівки, непогано було б обладнати вікна декоративними металевими решітками, щоб унеможливити проникнення до житла через вікно. Але найкраще все ж обладнати свою оселю сигналізацією. У випадку її спрацювання на місце події негайно прибуває поліція охорони, а майно залишається збереженим, повідомляє Сектор комунікації ГУНП в Сумській області.