Посадовці Сумщини привласнили півмільйона гривень, призначених на цільову програму

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Сумській області викрили посадових осіб комунального підприємства у протиправній діяльності.

Оперативники встановили, що у 2015 році, на виконання Регіональної програми будівництва житла в сільській місцевості виділено 500 тисяч гривень з бюджету. Зазначені кошти нібито були потрібні на реконструкцію та добудову приватних будинків громадян на території декількох районів Сумської області.

Проте, бюджетні кошти використали не за призначенням, а були привласнені громадянами та особисто директором підприємства. Сума завданих державі збитків становить півмільйона гривень.

Наразі слідчим управлінням ГУНП в Сумській області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Оперативники УЗЕ та слідчі проводять заходи на встановлення всієї схеми привласнення бюджетних коштів, а також заходи, направлені на відшкодування завданих збитків.

Причетним до вчинення даного кримінального правопорушення особам загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.