Правоохоронець із Сум продавав інформацію зі спеціальних баз даних

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно правоохоронця з Сум, який продавав інформацію зі закритих баз даних. Зловмисник постане перед судом.

Слідство встановило, що в одній із соціальних мереж зловмисники створили спеціальний чат-бот, де торгували конфіденційною інформацією. У середньому вартість мінімального обсягу інформації становила 200 доларів, оплату ділки приймали криптовалютою.

За гроші всі охочі могли отримати відомості фактично про будь-якого громадянина України: від дат перетину ним державного кордону, до придбання та володіння майном. Також популярністю серед клієнтів користувалася інформація про притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності, місце реєстрації тощо.

Після того, як власники чат-бота отримували замовлення на конкретну людину, вони зверталися до правоохоронця, а той своєю чергою, заходив у потрібні бази даних та копіював потрібну інформацію.

Нині правоохоронець звільнений з органів Нацполіції України. Обвинувальний акт проти нього направлено до суду, зловмиснику загрожує до 6 років позбавлення волі.