Прокуратура Сумщини викрила митників, від дій яких держава втратила понад 1,7 млн грн

За інформацією Прокуратури Сумської області 17 березня головному та старшому інспекторам митного поста Сумської митниці ДФС повідомлено про підозру в умисному використанні службового становища всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб.

Вказаним службовцям інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Встановлено, що працівники митниці організували схему незаконного оформлення товарів, які ввозилися на територію України. Підозрювані, проводячи митний огляд вантажних транспортних засобів, діяли в інтересах юридичних осіб і умисно не виявили наявні невідповідності між задекларованими даними у товарно-супровідних митних документах на 4 автомобілі та реальною їх комплектацією. Вони внесли недостовірні відомості до автоматизованої системи митного оформлення товарів. Прагнучи ухилитися від сплати податків, юридичні особи заздалегідь домовилися з підозрюваними про приховування злочину і ввезли на територію України 4 вантажні автомобілі марки “DAF”, оформивши в документах їх як «трактори колісні для напівпричепів, що використовувались».
Внаслідок злочинних дій працівників митниці державі заподіяно матеріальні збитки в розмірі понад 1, 7 млн грн. На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від займаних посад.