Псевдобанкірам повірила навіть провідна фінансова спеціалістка: чергове шахрайство на Сумщині

Цього разу жертвою псевдобанкірів стала провідна фінансова спеціалістка однієї з державних установ. Жінка надала телефонному співрозмовнику, який назвався співробітником банку, конфіденційну інформацію по своїй «кредитці», у результаті чого з її рахунку зникло 30 тисяч гривень.

До поліції Шостки звернулась 58-річна жителька Ямпільського району. Жінка розповіла, що наприкінці жовтня на її мобільний телефон подзвонив невідомий, який у розмові назвався співробітником того банку, в якому вона обслуговується. Чоловік пояснив їй, що через підозрілі операції по її фінансовому рахунку кредитну картку заблокували. Аби її активувати, клієнтка має назвати йому номер свого фінансового документа та cvv-код, написаний на зворотній стороні картки.

Жінка виконала поставлені умови, і за кілька хвилин отримала смс-повідомлення з банку про зняття з її рахунку 30 тисяч гривень. Проте одразу до поліції вона не звернулася, нібито з поважних причин. Всю серйозність ситуації вона зрозуміла лише тоді, коли почала отримувати з фінансової установи нагадування про необхідність погашення кредиту. У своїх поясненнях поліцейським заявниця вказала, що знала про таку шахрайську схему, але все ж таки повірила незнайомому телефонному співрозмовнику.

За цим фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа зловмисника.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації, отриманій телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують начебто з банку і просять назвати коди з смс-повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій, або авторизації – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв.

Відділ комунікації поліції Сумської області