Стали відомі подробиці катувань наркозалежних

59

На Сумщині викрили групу осіб, які під приводом реабілітації незаконно утримували та катували нарко- та алкозалежних громадян.

За інформацією Сумської обласної прокуратури, групою осіб були створені так звані «реабілітаційні центри» для лікування та реабілітації відповідної категорії громадян, у яких «пацієнти» утримувались проти власної волі.

За перебування в такому закладі організатори отримували від 5 до 10 тисяч гривень щомісячно.

Сьогодні, 8 вересня, в рамках кримінального провадження прокуратурою спільно з поліцією проведено 13 санкціонованих обшуків за місцем проживання куратора і персоналу та в двох «реабілітаційних центрах», які розміщені в приватних будинках на околиці м. Суми.

У одному «центрі» проходили нібито курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності 17 осіб, в іншому – 14. Під час обшуків виявлено та вилучено грошові кошти, документи, препарати, заборонені у вільному обігу, тощо.

58

57

56

55

На даний час з’ясовуються всі обставини, при яких потерпілі потрапили до «центрів», умови їх нібито реабілітації, а також застосування до них фізичного або психологічного насилля. Вирішується питання про затримання куратора та трьох «співробітників реабілітаційного центру» в порядку ст. 208 КПК України.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) КК України.