Старовинні книги та монети не потрапили до Росії

В пунктах пропуску «Бачівськ» та «Юнаківка» прикордонники спільно з працівниками митниці попередили спроби незаконного переміщення через кордон старовинних монет та книг.

Про це повідомляє прес-служба Сумського прикордонного загону.

Оглядаючи в пункті пропуску «Бачівськ» автомобіль марки «Volkswagen Tiguan» російської реєстрації, на якому громадянин Росії залишав Україну, прикордонний наряд серед інших речей водія виявив 8 старовинних монет: 6 монет номіналом «100 лей» 1943 р.в., 1 монету номіналом «200 лей» 1942 р.в., 1 монету номіналом «50 рейх марок» 1940 р.в. та 2 старовинні книги: «Збірник молитв» 1889 р.в. і «Nowy zbiorek nabozenstw» 1926 р.в.

4

3

У Юнаківці під час перевірки автомобіля марки «ВАЗ» української реєстрації, на якому виїжджав до Росії наш співвітчизник, охоронцями кордону в баночці серед інших монет виявлено 2 старовинні монети: монету номіналом «2 копійки» 1882 р.в. та монету номіналом «10 копійок» 1932 р.в.

Наразі виявлені в обох випадках предмети старовини, які скоріш за все становлять історичну та культурну цінність, вилучені працівниками митниці встановленим порядком для проведення експертизи. На водіїв складені відповідні адміністративні матеріали.