Сумчанин незаконно експортував ліс у Туреччину

f_10268101291480154081

Сумчанин організував незаконий експорт пиломатеріалів, виготовлених із деревини сумнівного походження.

До митних органів подавалися підроблені документи, які свідчили про нібито придбання деревини у легальних лісокористувачів, повідомляє прес-служба Сумської обласної прокуратури. З метою ухилення від сплати податків була створена низка підприємств. За попередніми даними, до бюджету не надійшло майже 4 млн. грн. у вигляді податків та зборів.

На підставі ухвал слідчого судді, у вівторок, 18 квітня, проведено низку обшуків в офісних та виробничих приміщеннях, за місцем мешкання осіб, причетних до вчинення злочину, а також у банківській установі, через яку отримувалася готівка.

За наслідками обшуків виявлено печатки підконтрольних підприємств та фізичних осіб-підприємців, бухгалтерська документація, готівкові кошти. Вилучено понад 100 м3 пиломатеріалів переважно твердих порід деревини, яка планувалась на експорт до Туреччини.

Нараз триває досудове розслідування кримінального провадження за фактами ухилення від сплати податків, підроблення документів та службового підроблення. Відомості до ЄРДР внесено за ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 та ч. 1 ст. 366 КК України.