Сумська поліція закликає писати заяви про злочин на активістів «Громадського контролю»

gr_sumy-800x450

У Сумах утворилась група, яка називає себе «Громадський контроль». Вони патрулюють вулиці, перевіряють тих, хто, на їхню думку, підозрілий та навіть нападають на приміщення, де, як вони стверджують, містяться наркопритони.

Поліція говорить: це самоуправство. А громадянам, котрі зустрілися з такими «патрулями», радить вимагати в них документи і писати заяви про злочин.

Самі ж активісти ініціативи упевнені, що допомагають і місту в цілому, і правоохоронцям зокрема. Так, Артур Назаров стверджує, що сумчани з розумінням поставилися до цієї діяльності і підтримують ініціативу. «Кожен громадянин України має право на цивільний арешт, воно прописане в законі України. Це право має кожна свідома людина, ми цього і добиваємось. У принципі, ми виконуємо роботу працівників поліції, за яку вони отримують зарплатню», – сказав Артур.

Але в поліції кажуть, що законних підстав для такої діяльності немає. «Такі дії можуть бути законні, тільки якщо їх виконують безпосередньо правоохоронці та члени добровольчих громадських формувань при Головному управлінні національної поліції.

Останнім часом в Сумах з’явилися громадські організації, які займаються так званою «махновщиною». Спеціально працювати в контакті з національною поліцією вони не хочуть, тому що тоді ними будуть керувати правоохоронці, а їм хочеться діяти на власний розсуд. Тобто всі хочуть наводити порядок, але ніхто не хоче нести за це відповідальність. Затримання когось силами громадськості передбачене лише за умови, якщо хтось скоїв злочин і намагається втекти. А про обшук на вулиці – це чистої води самодіяльність. І громадяни можуть вимагати у активістів документи, а потім йти писати заяву в поліцію, бо тут явне самоуправство може бути», – повідомила прес-секретар сумської поліції Ельвіра Біганова.

Джерело firstsocial.info