Сумські податківці вилучили у рівненського підприємства, причетного до махінацій з імпортом авто, 642 тис.грн

Працівники оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області разом зі співробітниками підрозділу внутрішньої безпеки встановили, що групою осіб налагоджено схему ухилення від сплати податків та митних платежів, які підлягають сплаті при ввезенні імпортних автомобілів на митну територію України. У зазначеній схемі організаторами використовувалися підконтрольні підприємства-імпортери, а також фіктивний суб’єкт підприємництва, зареєстрований на території Литовської республіки.

Незаконна діяльність полягала у ввезенні транспортних засобів на територію України, при цьому декларування імпортованих автомобілів проводилося за заниженою ціною на підставі підроблених документів, які надавалися декларантами до Сумської митниці ДФС. Вони містили недостовірні дані щодо типу авто, унаслідок чого бюджет не отримав  мільйонні суми у вигляді податків та митних платежів.

На виконання доручення слідчого прокуратури Сумської області працівниками податкової міліції органів ДФС у Сумській області проведено обшук у офісному приміщенні підприємства, задіяного у вказаній схемі, яке знаходиться у CAM00751 м.Рівному.

У ході обшуку виявлено та вилучено необліковані готівкові кошти  (долари США та  національна валюта) на загальну суму 642 тис.грн. в еквіваленті, печатки підприємств, оціночні сертифікати відповідності ЄВРО-4 та ЄВРО-3 та інші документі, які  залучено до кримінального провадження у якості речових доказів протизаконної діяльності.