Сумські поліціянти затримали цвинтарного злодія

Двоє молодиків саме розбирали металеву огорожу на похованні, коли їх помітили  працівники групи реагування поліції охорони. Одного з них полісмени затримали на місці злочину, інший встиг утекти. З‘ясувалося,  молодики не вперше навідуються на це поховання – кілька днів тому вони вже розбили та винесли частину чавунних деталей огорожі. Повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

Близько 17:00 чергова  група реагування поліції охорони почула  в одному з секторів центрального міського кладовища металевий брязкіт, і вирішила перевірити.

«Тільки-но ми наблизились, як дві постаті, що до того порпалися біля огорожі, кинулися навтьоки.  Ми наздогнали одного з чоловіків, і затримали. А коли оглянули поховання, звідки тікали молодики, то викликали й слідчо-оперативну групу Сумського відділу поліції, оскільки  з першого  погляду було зрозуміло, що тут має місце вчинення протиправних дій», – розповідає  поліцейський-водій Михайло Шовкопляс.

З‘ясувалось, що затриманий – 29-річний житель обласного центру, разом зі своїм спільником розбивав заздалегідь прихопленим молотом чавунну огорожу на одному з поховань.  Демонтовані деталі лежали поруч зі знаряддям злочину.

Молодого чоловіка опитали. Спочатку він розповів, що, мовляв, прийшов на кладовище, аби покласти на могилу прабабусі цукерки, і навіть показав пакет з солодощами. Втім, обгортки з цих цукерок працівники поліції знайшли на місці демонтажу огорожі.

Молоді люди вже не вперше навідуються саме до цього поховання: їх цікавила чавунна огорожа, котра досить легко ламається від удару, тож на минулому тижні вони розбили кілька секцій. Тоді працівники поліції затримали їх на «гарячому», а за фактом вчинення злочину було відкрите кримінальне провадження за відповідною статтею Кримінального кодексу України. За цей час родичі похованих встигли нашвидкуруч прикріпити  зламані елементи, а замість  викрадених – пов‘язати поліетиленові стрічки. Зловмисники ж, перебуваючи під слідством, знову повернулися на місце вчинення злочину, намагаючись, вочевидь, остаточно демонтувати огорожу та нажити на чужім горі зайву копійку.