Сумських прикордонників у Росії арештували на два місяці

Прикордонників Сумського загону, які зникли під час моніторингу кордону на Сумщині, арештували на два місяці і, ймовірно, побили при затриманні.

Про це у Facebook повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

«Прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону з приводу того, як двоє українських прикордонників Сумського загону потрапили до рук російських ФСБ-шників завершилася…нічим. Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та тільки вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону», – йдеться в повідомленні.

За його словами, в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою.

«Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці буди захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні», – написав Слободян.

Він відзначив, що ДПСУ та МЗС будуть разом наполягати на тому, щоб обох чоловіків передали Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Держприкордонслужба розшукує двох офіцерів відділу «Зноб-Новгородське» Сумського прикордонного загону, які зникли під час моніторингу кордону на Сумщині.