У 2016 році правоохоронці не змогли розкрити жодного резонансного викрадення авто

5 квітня у прокуратурі Сумщини відбулася нарада щодо розкриття кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами.

Прокурор Сумської області Віталій Матвійчук визнав, що вжиті правоохоронцями заходи виявилися недостатніми. Так, упродовж 2015 року на території регіону обліковано 385 кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами, з них 164 – автомобілями. За 3 місяці поточного року обліковано 58 злочинів зазначеної категорії, з них 40 – за фактами заволодіння автомобілями.

Торік майже у кожному третьому правопорушенні встановлено підозрюваних осіб і їм повідомлено про підозру: 112 із 385, 106 направлено до суду з обвинувальними актами. Протягом поточного року в 20 із 58 кримінальних правопорушень особам повідомлено про підозру, 6 проваджень з обвинувальними актами направлено до суду.

«Однак упродовж 2015–2016 років до ЄРДР не вносилися відомості про незаконне заволодіння транспортними засобами, вчинені організованими групами. Водночас, аналіз матеріалів кримінальних проваджень щодо способу, часу, місця вчинення угонів, марок автомобілів свідчить, що в області діють злочинні групи, які спеціалізуються на угонах автомобілів із метою подальшого вимагання у потерпілого викупу за автомобіль», – зазначив перший заступник прокурора Сумської області Ігор Задоренко.
Лише упродовж 2015 року на території м. Суми злочинцями повернуто 21 автомобіль («Тойота», «Хонда» – 7, «Акура», «Міцубісі», «Хюндай», «Мерседес», «Кіа», «Нісан», «Лексус»), у поточному році таких випадків вже два. Проте жодного резонансного злочину цієї категорії не розкрито.

Джерело: http://sumy.gp.gov.ua/

 

Читайте також: