У Глухові аферист зняв з рахунку місцевої жительки 27 000 гривень

Назвавшись в телефонній розмові співробітником банку, зловмисник вивідав у молодої жительки Глухова конфіденційну інформацію по її банківській картці, і зняв з рахунку всі заощадження.

До поліції Глухова з заявою про шахрайство звернулася 30-річна місцева жителька. Вона розповіла, що вдень на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який назвався в розмові банківським співробітником. Чоловік спитав у заявниці: «чи дійсно вона перераховує гроші зі своєї картки та рахунок іншого клієнта?». Отримавши незадовільну відповідь, співрозмовник попросив у неї інформацію по її банківській картці: номер, строк дії та cvv – код, нібито, для підвищення безпеки по її рахунку.

Останній також попрохав надати йому коди, які прийдуть їй у смс – повідомленні з банку. Пані погодилася і надала йому всю необхідну інформацію. Після завершення розмови з «банкіром», глухівчанка спробувала зайти на свою фінансову сторінку в Інтернеті, проте виявила, що паролі змінені. А звернувшись до фінансової установи, з’ясувала – з її рахунку знято 27 000 гривень.

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа афериста.

Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс – повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій, або авторизації, відновлення дії банківської картки – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні!

Відділ комунікації поліції Сумської області