У Глухові телефонні шахраї “заробили” 16 тисяч гривень на довірливості двох жінок

Співробітники Глухівського відділу поліції відкрили кримінальне провадження та розшукують зловмисників, які ошукали двох місцевих жительок загалом на 16 400 гривень. Про ці факти інформує сектор комунікації ГУ НП у Сумській області.

До Глухівського відділу поліції звернулась 79-літня жінка. Старенька розповіла, що до неї зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником поліції, і повідомив про ДТП з летальними наслідками, яке нібито вчинив її онук. За словами додзвонювача, аби “вирішити” питання про не притягнення молодого чоловіка до відповідальності, потрібно переслати на певний рахунок 1000 доларів США. Оскільки таких грошей бабуся не мала, «поліціянт» погодився на половину зазначеної суми.

Не гаючи часу, пенсіонерка вирушила до найближчого банку. Перевівши гроші, старенька зателефонувала онуку, аби впевнитись, що у того все гаразд, і лише тоді дізналась, що стала жертвою шахрайства.

Того ж дня до поліції за допомогою звернулась ще одна жителька Глухова, чий рахунок спустошили «псевдобанкіри». На її мобільний зателефонував невідомий чоловік і назвався працівником одного з ведучих українських банків. Він повідомив, що рахунок клієнтки заблоковано. Для поновлення його обслуговування вона повинна назвати код, що прийде на її телефон в SMS-повідомленні. Довірлива жінка виконала прохання «банкіра», і в результаті втратила 3 500 гривен своїх заощаджень.

Наразі за обома фактами працівники Глухівського відділу поліції відкрили кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство), та вживають заходи щодо розшуку та встановлення зловмисників.