У Конотопі митники вилучили в механіка потягу старовинну ікону

14 лютого під час митного обшуку потягу № 55/89 сполученням «Москва – Хмельницький, Жмеринка» було виявлено приховану від контролю ікону «Благообразного Іосифа». На дерев’яній основі зображено релігійний сюжет: семи Святих та двох ангелів. Експерти встановлюють точну дату написання образу, проте за попередньою оцінкою вважають кінець ХVІІІ початок ХІХ століття.

Старовинну ікону знайшли, оглядаючи ящик для інвентарю, ключі від якого знаходилися у затриманого пізніше електромеханіка. Крім того, в металічній коробці з написом «автотормоза»   виявили 1000 штук медичних голок для ін’єкцій з маркуванням на іноземній мові.

Механік потягу свідомо переховував від митного контролю речі, двічі повідомивши контролерів, що немає товарів для перевезення.

Чоловік порушив вимоги, за якими культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення підлягають письмовому декларуванню.

Як повідомляє прес-служба Сумської митниці ДФС, за даним фактом складено протокол про порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 МКУ «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»,  який тягне за собою накладання штрафу у розмірі 100 відстків вартості товарів, з їх подальшою конфіскацією.

Після проведення повної експертизи при визнанні знахідки  культурною цінністю, буде відкрито кримінальне провадження за статтею 201 Кримінального Кодексу України «Контрабанда», що карається позбавленням волі  на строк від трьох до семи років з конфіскацією предметів контрабанди.

SAM_3044