У Конотопі половину зброї, яку здали городяни, було знищено

З 1 по 31 липня на Сумщині проходив місячник добровільної здачі зброї. Про його результати уже відзвітували конотопські полісмени.

За статистикою, на території Конотопського району зареєстровано 2 тисячі 556 одиниць зброї, серед яких: мисливська нарізна, мисливська гдадкоствольна, травматична, холодна зброя, а також газові пістолети та револьвери. Більшість власників використовують її для мисливства, але все частіше громадяни купують різноманітну зброю для самозахисту.

«Всім відомо, що на Сході нашої країни йдуть бойові дії. До рук пересічних громадян потрапляє різноманітна зброя, вибухові речовини, які становлять реальну загрозу та небезпеку для населення, – говорить заступник начальника Конотопського відділу поліції Станіслав Зіневич. – Саме тому працівники поліції піклуються про те, аби не допустити її розповсюдження в нашому регіоні, і дають можливість уникнути кримінальної відповідальності, добровільно здавши до поліції незареєстровану зброю або знайдені чи привезені з зони АТО гранати та боєприпаси.

Так, під час проведення місячника добровільної здачі зброї, жителі Конотопа та району видали правоохоронцям 21 одиницю зброї, з яких 12 – підлягають знищенню, а інші, після оформлення відповідних документів, матимуть можливість зареєструвати у особисту власність».

Довідково: згідно зі ст. 263 Кримінального кодексу України, за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена кримінальна відповідальність.