У Конотопі виготовляли сурогат алкоголю в промислових масштабах

9

Двоє мешканців Сумської області 1969 та 1964 років народження – розробили злочинну схему виготовлення сурогатного спирту з технічної речовини за допомогою сірчаної кислоти. Підпільний завод облаштували у нежитловому приміщенні у місті Конотоп.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Чернігівській області.

Сурогат фасували і оптовими партіями реалізовували споживачам Сумської та Чернігівської областей.

«Головну небезпеку становило те, що вживання такого «спирту» могло б призвести до масових отруєнь. Адже виготовляли його шляхом «кустарного» очищення концентрату протиобліднювальної рідини, яка містить етиловий спирт та ряд різноманітних компонентів, що робить цю рідину отруйною та смертельно небезпечною для вживання. «Очистка» проводилась на промисловій установці, за допомогою сірчаної кислоти. Потужність заводу складала 25 – 30 тисяч літрів спирту на тиждень», – йдеться в повідомленні.

В ході 13 обшуків, проведених у місцях «виробництва» та зберігання сурогату, вилучили 60,8 тонн «спирту», сірчана кислота, промислова установка для виготовлення сурогатного спирту, фільтри, шланги, насоси, лічильники, тара (11 тис. пляшок по 5 літрів та 40 бочок по 200 літрів), готівкові кошти в національній та іноземній валюті на суму 200 тисяч гривень та автомобіль «Мерседес-Спринтер».

Загальна орієнтовна вартість вилучених цінностей склала 11,3 мільйонів гривень.

12

11

8

7

10