У Шостці АТОшник хотів підірвати себе разом із багатоповерхівкою

Подія відбувалась в одній з багатоповерхівок Шостки. Посварившись із рідними своєї дівчини, 30-річний чоловік витягнув чеку із бойової гранати і хотів себе підірвати. 

Повідомлення про те, що в на 8 поверсі однієї з багатоповерхівок по вул. Леніна знаходиться чоловік, який тримає в руках предмет, схожий на гранату, надійшло на лінію «102» о 19:00. Правоохоронці, які прибули за викликом, з’ясували , що в руках чоловіка дійсно була бойова граната Ф-1.

PM114image003

«Ситуація ускладнювалась тим, що останній помітно нервував і висловлював наміри підірвати себе, – говорить начальник ГУНП області Микола Лушпієнко, який також прибув на місце події. – Треба розуміти, що руйнівна дія боєприпасів може мати непоправні наслідки для мирного населення. Так, оборонна граната Ф-1 має до 300 штук смертоноснихуламків, які розлітаються на 100 м навкруги. Такими діями чоловік реально наражав на небезпеку не тільки себе, а й мешканців багатоповерхівки, в якій знаходився. Працівники поліції на місці події одразу виставили охорону, викликали рятувальників і швидку. До того ж оповістили мешканців будинку про можливу загрозу вибуху та необхідність задля власної безпеки не полишати квартир. Усі розуміли – чоловіка потрібно заспокоїти і вмовити віддати гранату».

На практиці зробити це було нелегко. Той поводив себе агресивно і не полишав надії здійснити свій задум. Старший оперуповноважений відділу поліції Олександр Тіщенко, який перебував у складі слідчо-оперативної групи, прийняв рішення увійти в квартиру до потенційного самогубці. Майже 2 години він розмовляв із ним, схиляючи до думки про безглуздість такого вчинку. Нарешті чоловік здався. Він віддав гранату, сів у службовий автомобіль поліції та погодився давати свідчення.

PM559image004

«Тільки коли все скінчилось, я зрозумів, на яку смертельну небезпеку себе наражав. Ми довгий час стояли поруч. Один невірний рух – граната могла б спрацювати і шансів вижити не було б, – розповідає Олександр. – А тоді розмірковувати було ніколи. Враховуючи те, що будинок 14-поверховий, не важко було собі уявити наслідки, як би граната розірвалась. Перемовини були важкими. Чоловік спочатку повів себе агресивно. До того ж чеку з гранати він викинув на 8-му поверсі, а сам спустився на 1-й. Граната в його руці могла спрацювати в будь-який момент. Я як міг його заспокоював. І нарешті він здався».

У відділі поліції затриманий пояснив, що нещодавно повернувся із зони проведення АТО, звідки і привіз гранату. (До речі, ще одну працівники поліції знайшли в його будинку під час санкціонованого обшуку). Навіщо носив із собою небезпечний трофей, пояснив просто: «Носив як засіб самооборони від поганих людей».

Декілька днів тому він посварився із коханою дівчиною. Вирішив, «що життя не миле». Тож, того вечора пішов до неї «попрощатися». Двері відкрив її батько. Розмови не вийшло. Останнім аргументом у суперечці стала граната. Зі слів чоловіка він хотів вбити тільки себе. Тому після тривалих вмовлянь таки віддав гранату поліцейському, який вперто не хотів залишати його на самоті.

Сьогодні затриманий знаходиться під вартою. У поліції відкрили кримінальне провадження одразу за двома статтями за ст. 296 ч. 4 «Хуліганство» та ст. 263 ч. 1. «Незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами».

Начальник ГУНП області Микола Лушпієнко подякував майору поліції Олександру Тіщенко за проявлений професіоналізм та героїзм. Він дав доручення управлінню кадрового забезпечення підготувати наказ про його заохочення, передає Сектор комунікації поліції Сумської області.

PM735image002