У Сумах поліція стягує великі штрафи за торгівлю рослинами з Червоної книги

PM992image002

З початку березня екологи спільно з правоохоронцями розпочали операцію «Первоцвіт-2016», спрямовану на захист рідкісних зникаючих, та потребуючих захисту видів рослин, повідомляє Сектор комунікації ГУНП в Сумській області.

До цієї категорії відносяться: підсніжник білосніжний та складчастий, пролісок, черемша, сон-трава, конвалія, шафран, медунка, горицвіт весняний та ін. Більшість з цих рослин занесені до Червоної книги України. На Сумщині ця заборона стосується перш за все цибулі ведмежої або черемші. Цю рослину навесні масово привозять в міста браконьєри з навколишніх лісів.

Природоохоронні та правоохоронні органи, громадські інспектори з охорони довкілля проводять з порушниками профілактичну роботу, рейди з метою виявлення місць продажу первоцвітів, та осіб, які в гонитві за наживою ведуть масовий збір цих рослин і в без того невеликих місцях її розповсюдження.

Поліція та екологи попереджають: збір або пошкодження первоцвітів, занесених до Червоної книги України, а також торгівлю ними, категорично заборонено. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адмінправопорушення у вигляді штрафу від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Крім того, за кожен екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за знищення. Наприклад, за черемшу (цибулю ведмежу) – 62 грн, шафран (крокуси), проліски – від 49 до 62 грн у залежності від виду, сон-траву – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

PM569image008