У Сумах помер авторитетний екс-начальник із системи виконання покарань

11 червня на 81-му році життя пішла з життя людина, яка формувала систему виконання покарань Сумської області – Андрій Смірнов, начальник ВВТУ УМВС в Сумській області (1983 – 1992 рр.) та голова обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів державної кримінально-виконавчої служби України» в Сумській області.

Він народився 1934 року на Краснопільщині. Ще дитиною почав працювати у колгоспі. Вступивши до лав Радянської армії, став командиром відділення та секретарем комсомольського бюро однієї з військових частин прикордонних військ МВС СРСР. Після демобілізації повернувся до попереднього місця роботи на Сумщину.

У 1977 році Андрій Іванович був направлений на укріплення органів внутрішніх справ України та призначений начальником виробничо-технічного відділення відділу виправно-трудових установ УВС сумського облвиконкому, а потім – заступником начальника цього ж відділу по виробництву. Завдяки своїй професійності у 1983 році становиться начальником відділу виробничо-технічного відділення виправно-трудових установ області.

У 1992 році – вихід на заслужений відпочинок у званні полковника внутрішньої служби, але перебування вдома було не для нього. Андрій Смірнов став першим, хто почав досліджувати історію тюрем Сумської області та писав документальну книгу про становлення виправної системи на Сумщині.

Йому були притаманні порядність, працьовитість, добросовісність, скромність. Він був прикладом для багатьох працівників кримінально-виконавчої служби області, повідомляє прес-служба управління ДПтС України в Сумській області.