У Сумах упіймали хакерів, які втручалися у роботу комунального підприємства

Несанкціоноване втручання в роботу мережевого обладнання комунального підприємства Сумської міської ради призвело до повного блокування роботи підприємства, блокування роботи інтернет ресурсів міської ради та блокування послуг з надання мережі інтернет 15 школам та 5 комунальним закладам в м. Суми.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетні 37- та 29-річні мешканці обласного центру.
Протиправну діяльність осіб, які здійснили цей кіберзлочин, задокументували фахівці відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НП України спільно зі слідчими Сумського районного управління поліції ГУНП області, під процесуальним керівництвом прокуратури.
Під час проведення обшуків за їх місцями мешкання поліцейські виявили та вилучили ноутбук, системні блоки, мобільні телефони, флешнакопичувачі, жорсткі диски.
За цим фактом у поліції відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Слідство триває.