В Охтирці поліція вилучила обладнання для незаконних врізок у нафтопроводи

27

Учора увечері, отримавши відповідну санкцію суду на огляд одного з приватних гаражів, слідчі Охтирського відділу поліції виявили та вилучили більше сорока найменувань обладнання для незаконних врізок у газо- та нафтопроводи.

За підрахунками правоохоронців, загальна вартість вилученого обладнання становить близько 150 тисяч гривень.

Про розмах, з яким працювали невідомі зловмисники, свідчить продуманий підбір потрібного інструменту – від металошукача та мобільних акумуляторів, і аж до маленьких граблів, якими «нафтошукачі» маскували сліди своєї діяльності.

22

23

25

26

Загальновідомо, що на сьогодні нафтовий бізнес – один з найприбутковіших у світі. А враховуючи той факт, що за нинішніх умов енергодефіциту близько 50% українського «чорного золота» видобувається саме на Сумщині, стає зрозумілою і та кількість бажаючих «зачерпнути» якомога більше з цієї «річки»

Працівники поліції та служба охорони одного з найвідоміших в регіоні нафтопереробних підприємств досить довгий час ведуть боротьбу з такими охочими. Постійні рейди, об‘їзди та чергування, звичайно, дають результати, однак і самі зловмисники у своїх спробах збагатитися щоразу вдаються до нестандартних рішень та використовують всі доступні новітні технології

Тож сьогодні, вилучивши в одному з гаражних кооперативів більше сорока найменувань різного обладнання для врізки в нафтопровід та перекачування нафтопродуктів, навіть бувалі полісмени були дуже здивовані настільки продуманим і ретельним підходом зловмисників до справи.

«Влітку ми виявили одну таку врізку в нафтопровід і гумовий резервуар, наполовину наповнений сирою нафтою, відкрили за цим фактом кримінальне провадження та розпочали ряд слідчих та оперативно-розшукових заходів, – говорить заступник начальника Охтирського відділу поліції Юрій Жабко. – В рамках цієї справи отримали інформацію, що в одному з приватних гаражів на території райцентру нафтошукачі можуть зберігати відповідне обладнання. Повідомлення підтвердилось під час санкціонованого обшуку – ми виявили та вилучили велику кількість речей, предметів та обладнання, що свідчить про чималий розмах, з яким діяли невідомі зловмисники».

Кілька бухт гумових шлангів, електрозварювальне обладнання, перехідники, муфти, щупи, металошукач, показник електромагнітних коливань, рації, шанцевий інструмент і навіть маленькі грабельки для маскування слідів на свіжоскопаній землі – все це, судячи з зовнішнього виду, використовувалось довгий час і досить активно.

29

21

20

«Злодії навіть передбачили спосіб затримання переслідувачів чи зайвих свідків, якщо такі раптово з‘являться, – коментує знахідки Юрій Жабко. – Вони мали при собі і могли в будь-який момент розкидати на дорозі саморобні шпичаки, кожен з яких виготовлений з двох цвяхів за допомогою зварювання та загострення. Такі шипи легко проколюють камеру та шину будь-якого автомобіля, тож поки охорона підприємства, якщо така застане їх на місці вчинення злочину, буде міняти колесо, у зловмисників буде час і можливість швидко зникнути».

Крім того, слідчі вилучили й автомобіль, що знаходився в гаражі. І хоча державні номери на автівці були українські, слідчі швидко встановили, що значаться вони за іншим транспортним засобом. Сам же позашляховик та знайдені в ньому документи й інші номерні знаки свідчать, що машина була пригнана з Латвії у 2008 році і весь цей час незаконно перебуває на території України.

24

28

Як повідомили у відділі комунікації поліції сумської області, в рамках ще одного кримінального провадження, відкритого за ознаками ст. 292 ч.1 та ст. 185 ч.3 КК України, ведуться подальші оперативні заходи, встановлюються особи нафтошукачів та з‘ясовуються місця, де «працювали» любителі нафтового бізнесу. Слідство триває.