За рік підліткова злочинність у Сумській області зросла на 5 %

l1

Днями в Тростянецькому відділенні поліції відбулася розширена оперативна нарада з питань підліткової злочинності, захисту прав дітей, які вступили в конфлікт з законом. Підставою для наради стало збільшення неповнолітньої злочинності по районах і області загалом, повідомляють в обласній прокуратурі.

За словами начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Сумської області Олени Луцик, криміногенна ситуація з підлітковою злочинністю на Сумщині в порівнянні з минулим роком зросла на 5 %. Так, неповнолітніми було скоєно 340 злочинів, в 90% яких є учні ЗОШ, ПТУ, ВНЗ. Кожен третій підліток скоїв правопорушення в групі, а кожен сьомий – повторно. Причому збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів.

Основними причинами дитячої злочинності залишаються несприятливе оточення, не охоплення дітей суспільно корисною працею, ухилення деяких батьків від виховання та утримання дітей і прорахунки у профілактичній роботі органів державної системи профілактики.

За результатами проведеної наради розроблено ряд спільних заходів, спрямованих на недопущення вчинення дітьми злочинів та захист їх прав.