Жителі Сумщини пояснюють полісменам, що коноплю на городах садять проти шкідників

За останні 2 дні працівниками поліції Сумщини в ході оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення незаконних посівів снодійного маку та конопель, у 5 жителів Краснопільського, Конотопського, Кролевецького, Ямпільського та Шосткинського районів виявили та знищили 280 кущів снодійного маку та 100 рослин конопель.

Даючи пояснення правоохоронцям, яким чином на присадибних ділянках у власників незаконних посівів виріс «нарковрожай», громадяни давали різні пояснення. Одні розповідали, що рослини насіялись самі, інші висаджували їх, аби позбутися шкідників на городі. Були й такі, що пояснили: вирощували задля власного задоволення, для куріння травки.

За кожним фактом слідчі поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 310  «Посів чи вирощування», яка передбачає обмеження волі строком дотрьох років. Перевірки тривають.

Більш суворе покарання можуть отримати і двоє жителів Шосткинського району та обласного центру. Оперативні працівники Сумського відділу поліції затримали 34-річного чоловіка, який уже потрапляв у поле зору поліції за злочини, пов’язані з наркотиками. У нього при особистому огляді вилучили медичний шприц із залишками опію ацетильованого, який направлено на експертизу. Працівники ж Шосткинського відділу поліції затримали 31-річного жителя району з 100 грамами марихуани. Він також притягався до кримінальної відповідальності за зберігання та збут наркотиків.

У відношенні обох чоловіків слідчі поліції відкрили кримінальне провадженняза ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, яка передбачає до трьох років позбавлення волі, передає Сектор комунікації ГУПН в Сумській області.