Жителю Краснопілля, який виготовляв і продавав сотні літрів небезпечної для здоров’я горілки, загрожує до 10 років в’язниці

Як повідомляє прес-служба головного управління ДФС у Сумській області,  завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні про незаконне виготовлення, зберігання та реалізацію алкогольної продукції з недоброякісної сировини.

Обвинуваченому чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частинами 1 та 3 статті 204 Кримінального кодексу України «Незаконне виготовлення товарів, зазначених у частинах першій або другій цієї статті, з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров’я людей, а так само незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків». Із злочинцем укладено угоду про визнання ним винуватості.

Суд має визначити міру його вини. Санкція статті передбачає покарання від позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.

Нагадаємо обставини справи. Оперативниками Головного управління ДФС у Сумській області встановлено, що упродовж останніх місяців 2015 року та  початку 2016 року на території смт Краснопілля Сумської області фізичною особою було організовано систематичне виготовлення алкогольної продукції.  «Горілка» вироблялася зі спирту сумнівного походження,  неперевіреної якості шляхом розбавлення його водою з додаванням цукру. Виготовлення такої алкогольної продукції проводилося без дотримання санітарних норм та стандартів і, навіть, простих правил гігієни.

Продукція власноручного виробництва розливалася у пляшки з полімерного матеріалу та скла і збувалася громадянам. За весь період діяльності підприємливий спритник виготовив та реалізував кілька сотень літрів «горілки».

У ході досудового розслідування проведено низку експертиз зразків даної продукції та доведено, що вона містить сторонні домішки, не відповідає вимогам державних стандартів для лікеро-горілчаної продукції та становить загрозу для життя і здоров’я людини при вживанні.