Від першого дня російського вторгнення сумські медики самовіддано працюють на медичному фронті

Лікарі амбулаторного ортопедо-травматологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні з перших днів широкомасштабної російської агресії лише посилили свою роботу, усвідомлюючи, що у воєнний час фахова ортопедична допомога особливо потрібна. Завдяки сучасному оснащенню і високій професійній кваліфікації виконують складні операції, намагаючись максимально відновити здоров’я своїх пацієнтів. Вони також є захисниками Вітчизни, адже мужньо тримають свій, медичний фронт.

 

Володимир Сухоставець – міський ортопед-травматолог, у 2009 закінчив Сумський медичний інститут. А з 2017-го очолив амбулаторне ортопедо-травматологічне відділення Центральної міської клінічної лікарні.

“Я уже із 5 курсу розумів, що я буду саме травматологом, тому що це моє. Навіть сумніву не було, я знав, що це – найкраща  професія”, – говорить лікар.

З перших, найважчих днів війни і до сьогодні, говорить лікар, для команди його відділення триває надважливий медичний фронт.

“24 лютого для нас усіх був такий переломний складний період, звісно, ми зібрались усі, я зібрав відділення, і ми всі вирішили, що будемо працювати, незважаючи на те, що буде, як буде”, – пригадує Володимир.

Оперували найскладніші поранення у військових, допомагали мирним громадянам, особливо – з патологіями великих суглобів, у воєнний час такі пацієнти особливо потребували фахової лікарської допомоги.

“Потрібно було спускатись із верхніх поверхів у підвали, бомбосховища, а вони (пацієнти – ред.) цього не могли робити. І нам доводилось робити і більш-менш планові операції, такі як ендопротезування, і артроскопічні операції, коли у людей блокуються меніски і не згинається колінний суглоб”, – розповідає лікар.

Чим складніші бойові травми у військових, тим важливіше застосувати усі знання й технології, аби в прямому сенсі поставити українських воїнів на ноги, з максимальним відновленням функцій після ушкоджень.

“Це наші захисники, люди, що жертвують своїм здоров’ям, своїми силами, для того, щоб ми мирно жили, і наші діти були вільними. Звісно, ми для них викладались на 200%”, – говорить Володимир.

До свого професійного свята лікарі отримали досить оригінальний подарунок від військових. Володимир Сухоставець говорить: це дуже дорога для нього річ, – так українські воїни оцінили професійну роботу лікарської команди ортопедо-травматологічного відділення ЦМЛ:

“Хлопці із ЗСУ, яким ми допомагали, яких ми лікуємо, на День лікаря вирішили привітати наше відділення, подарували такий, зроблений їхніми руками,символ нашої сили і козацтва”

14 жовтня – день Покрови, День українського козацтва і День захисників і захисниць Вітчизни. Їм лікарі бажають сили духу, і перемоги.

“Найкращі побажання тим хлопцям, які були в ТрО, в перші дні, місяці, і захистили наше місто, нашу область. Дуже велика вдячність нашим ЗСУ, будьте здорові, будьте щасливі, найшвидшої нам перемоги, і при потребі – ми на місці. ми також на своєму фронті, і будемо намагатись доводити нашу країну до Перемоги”, – запевняє лікар.