Генератори і пересувні котельні: якої допомоги Сумщина очікує від іноземних партнерів

Від допомоги продуктами міжнародні організації перейшли до видачі ковдр, обігрівачів, акумуляторів. Головне завдання – пережити зиму. За інформацією заступника голови Сумської ОВА Олега Коваля, головний запит від області до партнерів – надпотужні генератори та пересувні котельні на альтернативному паливі.

Гуманітарна допомога міжнародних організацій підтримала Сумщину після звільнення. Сьогодні продуктових та гігієнічних наборів найбільше потребують громади, що входять до зони бойових дій. На більшості території переходять до нового формату гуманітарної допомоги.

“Ми наголошуємо на зустрічах і просимо міжнародних партнерів переходити на підтримку в грошовому вигляді, бо це дуже важливо для економіки регіону. Тобто, там, де у нас працюють крамниці, де працює сервіс. Потрібно, щоб людина отримала гроші і визначилася, що їй потрібно”, – говорить заступник голови Сумської ОВА Олег Коваль.

Головне завдання, говорить Олег Коваль, – пережити складну зиму. Тому зараз важлива підтримка і від міжнародних партнерів.

“Ковдри, спальні мішки, електрообігрівачі – це ми чекаємо зараз надходження. Теплий одяг, каністри для зберігання води питної. Маленькі акумуляторні системи, які можуть утримувати світло. Ми їх вже отримували і роздали втериторіальн громади, де більш за все люди потерпають від агресії”, – кажен посадовець.

Через масовані ракетні обстріли України та руйнування об’єктів енергосистеми актуальним стало питання резервних засобів живлення. 

“Ми зараз просимо у наших партнерів генератори надпотужні, пересувні котельні на альтернативному паливі. Більше 100 пересувних котелень ми потребуємо і біля 300 генераторів різних потужностей, бо у нас амбулаторії в ТГ, і людина повинна мати можливість звернутися до лікаря“, – говорить Олег Коваль.

Сумщина вже отримала від ООН генератори для забезпечення енергією центрів обігріву. Забезпечені резервними установками живлення всі медичні заклади.


Про це, а також про питання соціального захисту та дотримання прав дітей – у програмі «Даю слово», яка виходить на телеканалі СТС 2 листопада одразу після вечірніх випусків новин (19.00, 21.00, 22.00).