Заборгованість по зарплаті та зупинка очисних споруд: роменчани вимагають вирішення нагальних питань

У Ромнах пройшла сесія міської ради. Працівники комунального підприємства та місцеві жителі, які прийшли на засідання, вимагали від міського голови й депутатів вирішення двох нагальних питань: виплати заборгованості по заробітній платі та відновлення роботи очисних споруд.

На сесію Роменської міської ради прийшли кількадесят жителів села Плавинище. За словами мешканців, очисні споруди, які забезпечували відведення стоків з центральної частини їх села, зупинили свою роботу. 

Про те, що завод припинить роботу, його керівництво попереджало заздалегідь, говорять депутати, але тоді місцева влада ніяк не відреагувала. Натомість тепер відкачувати нечистоти запропонували асенізаційними машинами. Люди ж категорично проти.

“Якраз тут і у нашому дворі знаходиться ця споруда, куди будуть стікать всі стоки від усіх 6 будинків, школи, садка, там ще клуб, бібліотека, фельдшерський пункт – це все буде стікать до нас у двір, і нічого не залишиться”, – скаржиться пані Ольга, мешканка села Плавинище.

Як пояснили в міській раді, на сьогодні – це єдиний можливий варіант. Передати очисні споруди в комунальну власність неможливо, бо вони перебувають у заставі, тому нечистоти вивозитимуть машинами.

Натомість секретар міської ради В’ячеслав Губарь запропонував сплатити цю компенсацію заводу, якому належать очисні. Говорить: таким чином, як мінімум до кінця року підприємство зможе обслуговувати жителів села.

“Учора представник СБК сказав, що можна це питання вирішити компенсацією. Компенсацію ми можемо надати, у нас у бюджеті є кошти Питання сьогодні стоїть так: профінансувати проєкт на Будинок культури, який зараз у війну не на часі, це по-перше, а по-друге, не на часі в тому випадку, що у людей зараз фекалії потечуть із раковин”, – каже депутат Роменської міськради Артур Свередюк.

Депутати і мешканці Плавинища просили винести це питання на розгляд, проте міський голова пропозицію не підтримав, посилаючись на регламент.

“Сьогодні ми маємо певний колапс, вчора ці очисні споруди були зупинені, і з дня на день ці фекалії можуть потекти по дворам мешканців, і матимемо дуже велику проблему, тому сьогодні люди з  селища зібрались на сесію, звернулись до мене про допомогу, ми ці питання підняли, я сподіваюсь, що воно буде вирішено позитивно”, – говорить Денис Ващенко, голова Роменської РВА.

На позитивне вирішення їх проблеми чекають і працівники комбінату комунальних підприємств Роменської міськради, яке забезпечує благоустрій і прибирання міста. Вже кілька місяців комунальники не отримують заробітну плату.

На сьогодні сума заборгованості по заробітній платі перед комунальниками складає більше 2 млн грн. Як пояснив директор підприємства, міська рада не приймає акти виконаних робіт, відповідно комбінат не може отримати кошти і виплатити заборгованість своїм працівникам. 

Через затримки, розповідає керівник, комунальники вже почали масово звільнятись із підприємства. У свою чергу міський голова зазначив: борги по зарплаті – відповідальність керівника підприємства .

Для погашення боргів перед комунальниками Комбінату можна надати грошову позичку, говорять представники бюджетної комісії. Кошти на ці потреби є.

Після двох годин емоційного обговорення депутати взяли перерву. Вирішити проблемні питання планують на наступному засіданні сесії.