Сумчанину з інвалідністю відмовили у безкоштовному проїзді: позиція перевізника

Відео, на якому водій маршрутки відмовляє сумчанину у безкоштовному проїзді, сколихнуло соціальні мережі. Журналісти телеканалу СТС звернулися за коментарем до перевізника. Як він пояснив поведінку водія – дивіться далі.
На відео видно, як водій вимагає оплату за проїзд з літнього чоловіка з інвалідністю, або ж пропонує йому покинути транспортний засіб (який на той час був напівпорожнім, що зафіксовано на відео).
Натомість чоловік апелює до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», який гарантує йому низку пільг, у тому числі й безоплатний проїзд в усіх видах міського пасажирського транспорту (крім таксі).

За словами чоловіка, з таким ставленням з боку водіїв сумських маршруток він стикається не вперше. У переважної більшості водіїв питань не виникає, але є й такі, що намагаються відмовити сумчанину у праві на безкоштовний проїзд. Тож для таких випадків чоловік роздрукував Закон України і возить його при собі.

Водій же виправдовує свої дії, посилаючись на закон про місцеве самоврядування й місцевих депутатів, які, на думку керманича маршрутки, й вирішують ці питання у місті. Він запропонував пенсіонеру сплатити проїзд, узяти квиток (до речі, а хтось коли-небудь бачив, щоб водії у сумських маршрутках видавали пасажирам квитки?) і потім вже писати скаргу до відділу логістики.

Журналісти СТС звернулися до керівника ТОВ «Престиж Лайн», яке обслуговує маршрут №13, але той від коментарів відмовився.

Детальніше – у нашому відео:

Які категорії осіб мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті та як діяти у разі відмови з боку водія, журналісти СТС проінформують у наступних матеріалах.