Які пляжі в Сумах є безпечними для купання

Температура у Пслі 10 червня сягнула 20°C. На Студентському пляжі в Сумах, що на території міського парку, зібралися кілька десятків людей. Тут для відпочивальників організували майстер-клас: розповіли правила поводження на воді та показали, як рятувати людину, яка тоне.

“Зараз під водною поверхнею багато небезпечного. Тому купатися можна лише в перевірених державними водолазними службами. Якщо буде потрібно, — приїдуть сапери. Не пірнати з матраців, човнів, катамаранів. Тим більше зараз не можна на плавзасобах переміщатися будь-якими водоймами”, — каже старшина Сумської рятувально-водолазної служби Валерій Марков.

За статистикою, більшість людей, які потонули, перебували у стані сп’яніння. Тому рятувальники радять утриматися від вживання алкогольних напоїв перед зануренням у воду. Якщо ж побачили, що поруч хтось тоне, — не можна втрачати час, бо важлива кожна секунда, розповідає водолаз Валерій Марков.

Як продовжити рятувати людину на березі, розповів лікар з медицини невідкладних станів Олег Перун. Спочатку слід упевнитись у власній безпеці, перевірити свідомість людини, дихання і, якщо воно відсутнє, розпочати реанімаційні заходи. Так слід робити до прибуття швидкої допомоги.

“Рятувальники молодці, правильно-правильно. Щоправда, я дивлюся, люди чомусь не цікавляться. А коли стається, – потім тривога. Довіряю пляжу. Я тут виросла, недалеко живу. Тепер онукам допомагаю”, — каже сумчанка Лариса Волик.

Студентський пляж — це єдине місце для купання в Сумах, що наразі обстежене професійними водолазами.

“Минулого року на водоймах Сумщини потонули аж 46 людей, серед них були чотири дитини. Є і невтішна статистика 2022 року: загинули три людини. Останні два випадки були в травні. А два дні тому рятувальники запобігли трагедії, яка могла б виникнути в місті Суми”, — розповів речник ДСНС у Сумській області Олег Стрілка.

На території Сумської громади серед місць, де купаються люди, досі не визначили жодного офіційного пляжу.

Суспільне