Чи зміниться громадський транспорт у Сумах?

Чи замінять великі автобуси сумські маршрутки? Два тижні тому у Cумах оголосили транспортний конкурс, за результатами якого оберуть приватних перевізників, що обслуговуватимуть сумчан наступні 5 років. Які умови для приватних перевізників встановили у міськраді і чи покращиться система громадського транспорту?

Транспортний конкурс у Сумах оголосили 26 січня. Більшість маршрутів залишили без змін.

На конкурс не виставлені маршрути №6, 56, 54, 58 і 60. Маршрут №50 – буде скорочений маршрут 60-го маршруту, Верхнє Піщане – до центру.

Інші маршрути скасують принаймні до весняного обстеження пасажиропотоку. Ці маршрути дублюються між собою приватними перевізниками та комунальним транспортом, говорить начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко.

Натомість додадуть два нових напрямки Вільшанка-Велика Чернеччина та Стецьківка. До перевізників, які подаватимуть документи на конкурс, виставили додаткові вимоги, зокрема, обов’язкове кондиціонування та дезінфекцію.

Також серед вимог – під’єднання до автоматизованої системи оплати проїзду в разі її введення в нашому місті, GPS – обов’язково, стовідсотково всі транспортні засоби, які виставляються на конкурс, повинні бути обладнані трекерами GPS.

Крім того, щонайменше один автобус на маршруті має бути пристосованими для перевезення людей з інвалідністю.

Участь у конкурсі можуть брати не лише великі автобуси, й транспортні засоби, що вміщують від 23 пасажирів. Щодо віку автомобіля, жодних обмежень в умовах немає. Сумчан це обурює, бо впевнені, що сумський громадський транспорт давно пора змінювати.

Натомість Олексій, який довго працював механіком в одного з сумських перевізників, стверджує: купувати новий транспорт підприємцям не під силу.

Чи купуватимуть великі автобуси, чи подаватимуться на конкурс зі старими маршрутками, ми запитали у перевізників. Більшість з них не взяли слухавку, частина номерів взагалі не відповідає.

Ті, до яких додзвонитися таки вдалося, відповідати на питання журналістів відмовились.

Свої заявки на участь у транспортному конкурсі приватні перевізники подаватимуть до 10

лютого. Вже 3 березня пропозиції розгляне конкурсна комісія.

Детальніше – у нашому сюжеті: