Кримські реалії: сумський погляд

Курортний сезон стартував, а сумчан на окупованому півострові досі майже немає. У жодній туристичній фірмі міста немає путівок на анексовану територію. А ті, хто звідки повертаються – описують все у темних тонах. Чим сьогодні живе український півострів і як туди дістатися, з перших вуст дізнався Дмитро Шпірко.

Болючий для України 2014-й рік. Весна. «Зелені чоловічки» із бойовою технікою, псевдореферендум і проголошення кримського півострова російською територією. Кримнаш вже більше року не тільки хештег у Мережі. Кримські реалії: пляжі півострову, м’яко кажучи, не заповнені. Місцеві підприємці, яких затиснули лещата аксьонівщини – б’ють на сполох. Українців з материка в автономній республіці – мінімум.

Між Кримом та Україною відсутнє залізничне сполучення. На сухопутному кордоні – зазвичай черги. До того ж прикордонники не цураються відбирати час. Та є варіанти. Справді: кому анексія, а кому і заробіток. Столична служба перевезень обіцяє швидко, дешево і без проблем доставити в Крим. Телефоном дізнаємося деталі.

Диспетчер київської транспортної фірми: це коштуватиме 700 гривень. Ми їдемо середа п’ятниця и воскресенье. В 21:00. Отправление у нас метро Теремки. 01:29

Дістатися ж до Криму з Сум – реальна проблема. Чи не єдиний варіант – подорож власним авто. Знайти путівку на анексовану територію у жодній турфірми нам не вдалося. Такі спроби марні, наголошують експерти ринку.