Нове шкільне меню: чи задоволені раціоном діти та їхні батьки?

Кебаб замість котлет та скрамбл замість омлету. З січня українські школи та дитячі садки перейшли на оновлене меню, що містить сезонні овочі та цільнозерновий хліб. Натомість повністю виключає сосиски та консерви і суттєво обмежує кількість солі та цукру. На новому шкільному обіді побували і наші журналісти.

Із 1 січня в Україні почали діяти нові норми дитячого харчування – за зміненим меню годують і сумських школярів.

Переважна більшість школярів від сьогоднішнього обіду не лишають і крихти.

Оновлене меню суттєво відрізняється від попереднього, затвердженого ще у 1965 році, говорять у школі. Тепер дітям подають скрамбл і чай масала. До багатьох страв додають спеції.

Навчальні заклади отримали нові технологічні карти на приготування страв, що відповідають новим нормам. Що саме включати в меню, вирішували разом із батьками, говорять в адміністрації школи №17. Вони готували і дегустували страви вдома.

Реформування шкільного харчування включає також оновлення обладнання в їдальнях. Наприклад, у школі №17 на ці потреби пішло майже 8 мільйонів гривень.

За допомогою нового обладнання їжа готується швидше і з мінімальним додаванням олії, говорять кухарі. Дітям такі страви до вподоби.

Не смакують дітям здебільшого рибні страви. Щоправда, відмовляються від них не лише у школі.

А от у батьків, яких опитуємо поблизу школи №20, претензій більше, кажуть, що діти не люблять їжу без солі та цукру.

У Держпродспоживслужбі пояснюють: сіль і цукор не виключили, а обмежили, бо їх надмірне споживання шкодить здоров’ю.

А от ковбасні вироби, м’ясні та рибні консерви, субпродукти та промислові кондитерські вироби із дитячого харчування прибрали повністю. Натомість, додали цільнозерновий хліб і продукти, що містять клітковину.

Усе, говорять, для того, аби діти були здоровіші.

Більше – у нашому сюжеті: