Долар в Україні вперше за три роки коштує дешевше ніж 25 грн

Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку 31 липня зміцнився до 24,9845 грн/$1 із 25,0919 грн/$1.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” заступник голови правління Першого інвестиційного банку Владислав Кравець, у середу міжбанк відкрився котируваннями 24,95-24,98 грн/$1, на середину торгів вони становили 25,075-25,115 грн/$1.

За його оцінкою, сталий тренд на зміцнення курсу гривні, обумовлений зростанням вкладень нерезидентів у гривневі ОВДП, у найближчій перспективі триватиме.

“Сезонне зростання надходжень валютної виручки від експорту сільгосппродукції не вийшло за рамки тих показників, які були минулого або позаминулого року, тому основний драйвер нинішнього зміцнення курсу гривні – це приплив іноземних інвестицій у гривневі ОВДП. Найближчим часом зміцнення курсу гривні триватиме. Очікуване пом’якшення монетарної політики ФРС і ЕЦБ у відповідь на уповільнення економічного зростання стимулюватиме приплив коштів інвесторів на ринки, що розвиваються, зокрема в Україну. Якщо НБУ активно не абсорбуватиме в резерви надлишки валюти з ринку, то курс гривні найближчим часом наближатиметься до позначки 24 грн/$1”, – пояснив банкір.

Від початку року курс гривні зміцнився майже на 10%, зокрема за останню декаду – майже на 4%.

Востаннє гривня була нижчою за відмітку 25 грн/$1 12 серпня 2016 року.

 

Поділитися в соціальних мережах: