На Сумщині на підтримку галузі тваринництва виділили 14 млн гривень

Цьогоріч у межах Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року на підтримку галузі тваринництва та мікро- і малого бізнесу, який задіяний у даній сфері, виділено 14 мільйонів гривень.

Комісія з питань виконання заходів Програми розвитку АПК Сумської області на період до 2027 року розглянула та підтримала звернення суб’єктів господарювання, які подавали заявки за двома напрямками – отримання часткового відшкодування за придбання доїльних апаратів та спеціальної бюджетної дотації за утримання корів.

Зокрема, члени комісії розглянули 5 звернень від фізичних осіб, які подали заявки на отримання відшкодування вартості придбаних ними у визначений період доїльних установок. Всі вони відповідають вимогам програми, тож передбачається покриття за рахунок коштів Програми 80% витрат на придбання обладнання. Сума відшкодування коливається від 10 до 14 тисяч гривень по кожному суб’єкту.

Крім того, присутні розглянули питання виділення спеціальної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямків продуктивності і підтримали виплату 373 заявникам 10,8 мільйона гривень на основі пропорційного розподілу. Таким чином, завдяки цілеспрямованим крокам та підтримці в області вдасться зберегти майже 3000 поголів’я ВРХ.

“Сумщина – одна з небагатьох областей, де системно здійснюється підтримка тваринницької галузі, причому за різними напрямками. Наразі всі заявки закриті і кошти, заплановані на поточний рік, вже розподілені. Сподіваємося, що цьогорічні обсяги фінансування і позитивний досвід реалізованих проектів стимулюватиме всіх суб’єктів, хто цьогоріч не подавав заявки за тією чи іншою позицією, активізуватися і в подальшому отримати грошову підтримку з обласного бюджету”, – зазначив заступник голови Сумської ОВА Тарас Савченко.