Міністр розраховує на 10 тисяч

У Кабінеті Міністрів України розраховують, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень. Про це розповів міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

«Підвищення реальних доходів населення є одним з головних пріоритетів нашого Уряду. Ми розраховуємо, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень», — заявив він.

Міністр підкреслив, що підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі — важливий крок для детінізації економіки. З іншого боку, підвищення мінімальної зарплати має відповідати рівню зростання економіки. Щоб це не було навантаженням для бізнесу, особливо малого бізнесу. Ми досягли зростання на 2,5% ВВП минулого року, і пріоритетом номер один цьогоріч залишається зростання економіки, відмітив міністр.

«Прем’єр-міністром поставлена мета 5-7% зростання ВВП та запропоновано ряд конкретних ініціатив для її досягнення. Над їх втіленням ми і працюємо», — сказав Олександр Саєнко.

Водночас він підкреслив, що Уряд є партнером легального бізнесу, і важливо співставляти розмір мінімальної зарплати з можливістю бізнесу її платити. «Зростання мінімальної заробітної плати має корелюватись з ростом економіки та продуктивності праці.

«Тут важливим фактором є, в тому числі, запровадження нових технологій та інновацій. Така задача поставлена перед нещодавно створеною Радою інновацій», — відзначив міністр.

У питанні встановлення рівня мінімальної зарплати міністр покладається на Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики.

«Ми в першу чергу зацікавлені у збільшенні зарплат, але повинні розуміти, як це вплине на макроекономічну ситуацію. Якщо буде мінімальна можливість рухатись далі, ми нею скористаємось», — сказав Олександр Саєнко.

Джерело: kmu.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: