Єдиний внесок: кому та скільки сплачувати

Картинки по запросу Єдиний внесок

У 2017 році, як і в минулому, єдиний внесок справляється за ставкою 22 відсотки і не утримується із заробітної плати працівника. Суму податку сплачує роботодавець.

Максимальний розмір нарахованого єдиного внеску становить з 1 січня по 1 травня 2017 року становить 8800 гривень, мінімального – 704 гривні на місяць, – інформують в Державній податковій інспекції у м. Сумах.

Для фізичних осіб – підприємців та самозайнятих особ

На рівні мінімального страхового внеску, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу в обов’язковому порядку мають сплачувати єдиний внесок за себе фізособи-підприємці та самозайняті особи. Винятком, крім самозайнятих осіб, є пенсіонери за віком та інваліди, які отримують пенсію або соціальну допомогу.

Розмір мінімального страхового внеску для фізичних осіб-підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку у 2017 році становить 352 грн. Втім і страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Для роботодавців: якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки. Виняток: при проведенні нарахувань на заробітну плату (доходів) фізичним особам не за основним місцем роботи, за договорами цивільно-правового характеру – єдиний внесок нараховується за ставкою 22 % на фактично нараховані доходи/винагороду незалежно від їх розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

Для інвалідів, працюючих на підприємстві, застосовується ставка єдиного внеску 8,41%, 5,5% та 5,3%.