Лілія Гриневич прокоментувала результати вступної кампанії

Цього року жоден вступник не мав максимум балів із трьох ЗНО, тоді як у минулі роки такі випадки були. Абітурієнти за цієї вступної кампанії отримували 200 балів тільки із двох предметів одночасно, наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Результати вступної кампанії підтверджують, що цього року дуже серйозний конкурс. Наприклад, якщо для вступу на журналістику раніше потрібно було мати 154 бали, то цього року – 186. На бюджетні місця потрапляють лише ті, хто має хороший рівень”, – підкреслила Гриневич.

Найчастіше вступники з найбільшими балами обирають стоматологію – 193,4 бали, міжнародне право – 193, міжнародні відносини, громадські комунікації і регіональні студії – 192 бали, менеджмент соціокультурної діяльності – 188,5, міжнародні економічні відносини – 186,7, журналістику – 186,2, політологію – 186 балів.

Цього року абітурієнтів обмежили у заявах – з 9 їхню кількість скоротили до 7. “Але вибір вступника це не обмежило – більше 3/4 отримали місця за пріоритетними для них заявами. Тих, хто пішов вчитись на найменш цікаві для них місця, не більше 3%”, – каже міністр.

Загалом на бюджетні місця рекомендували до зарахування 58885 абітурієнтів. Цією можливістю скористались 87% вступників – інші подали заяви на контракт. У конкурсі оригіналів отримали бюджетні місця 16,4% абітурієнтів.

Сайт для подання заяв працював справно, технічних збоїв практично не було. “Процес реєстрації більше гальмували помилки вступників: вони неправильно зазначали свої електронні скриньки, неправильно завантажували скан-копії. Багато разів вводили неправильний пароль і думали, що це збій системи”, – підкреслила Гриневич.

Результати зарахувань оскаржують мало. Поки виявили лише чотири помилки.

Наступного року планують запровадити чіткий графік складання іспитів, бо зараз вони часто відбуваються у різних вишах одночасно, і абітурієнтам доводиться визначати пріоритети.

Галузевий коефіцієнт, який підвищує бали вступників на технічні, аграрні та природничі спеціальності, допоміг збільшити кількість зарахованих на 60,5%. Сільський коефіцієнт також підвищили, але бюджетників із села не побільшало. Як і раніше, це третина від усіх абітурієнтів із сіл.

Найбільше держзамовлення зросло у це Львівському університеті імені Івана Франка. Тепер за державний кошт тут можуть навчатися ще 391 студент. У КПІ імені Сікорського додалося 351 місце, у Дніпровській політехніці – 189, у Львівській політехніці- 184.

Сформувалися чотири великі університетські центри. Це центральний (Київ, 27,7% загального держзамовлення), східний (Харків, 12% держзамовлення), південний (Одеська, Дніпропетровська області – загалом 12%), західний (Львівська, 11,2%).

Джерело: uain.press

Читайте також: