“Рогатий”, “Дуся” і “Сарай загадок”: залізничники знають, що це

Акціонерне товариство “Українська залізниця” 15 жовтня запустило рубрику “Жаргон Укрзалізниці”, де розповідає про цікаві слова, якими користуються працівники галузі, і почала з “рогатого”.

“Експерти стверджують, що жаргонізми у залізничників виникли, перш за все, задля спрощення довгих, складних для вимови термінів. Мова залізниці — це особливе явище, і іноді за допомогою одного влучного слова залізничник може висловити весь спектр емоцій”, — пояснили ідею у відомстві.

Так, першим “Укрзалізниця” вирішила розтлуматити слово “рогатий”.

“Саме так в народі називають електровози через те, що вони мають струмоприймачі (схожі на антени зверху), через які рухомий склад отримує струм від контактної мережі”, — розповіли в “Укрзалізниці”.

Там додали, що серія локомотивів того чи іншого виробництва також має свої назви. Так, до прикладу, “чехами” узагальнено називають електровози чехословацького виробництва серії ЧС, а от електровоз серії ЧС2 вже носить прізвисько “автобус”, ЧС4 — “акваріум” або “батон”, ЧС7 — “сарай загадок” або “челенджер”.

Крім того, електровоз ДС3 виробництва Дніпропетровського електровозобудівного заводу спільно із Siemens отримав жаргонну назву “Дуся”, а “Авророю”, “кайзером” та “мазей” називають електровоз серії ВЛ80.

Суспільне