Чому комустанови Сумської облради змінили місце реєстрації?

На апаратній нараді міський голова Олександр Лисенко розповів про нібито другий етап децентралізації на Сумщині.

За словами очільника міста, 27 комунальних установ обласного підпорядкування, які здійснюють свою діяльність у Сумах, обласна рада перереєструвала у Сумський, Білопільський та Краснопільський райони. Фактично КП розташовані у Сумах, а за адресою на паперах  – у районах. Внаслідок цього міський бюджет розвитку дещо «скоротився».

Так, обласна стоматологічна поліклініка тепер зареєстрована в селі Славгород Краснопільського району, обласний краєзнавчий музей – у селі Мезенівка цього ж району, а обласна універсальна наукова бібліотека – в селі Косівщина Сумського району.

“Я думаю, це зробили для того, аби наше місто перестало розвиватися, аби вивести близько 74 мільйонів гривень з міста. Навряд чи про таку децентралізацію знає Гройсман та Президент України”, – говорить Олександр Лисенко.

За словами начальника правового управління Олега Чайченка, юридична особа має право змінити адресу місця розташування, якщо є підстави.

«Якщо є необхідність змінити місце діяльності або переїжджає сама юридична особа, це зрозуміло. Але в цьому випадку за один день, 22 грудня, змінено місце розташування 19 юридичних осіб, а всього наразі їх 27. Тобто це – акція, що носить організований і спрямований характер. Наголошую на тому, що,відповідно до статті 2051 Кримінального Кодексу України, внесення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб організованою групою або посадовою особою є злочином, за який передбачено покарання у вигляді від 3 до 5 років позбавлення волі. Ще стаття 366 Кримінального Кодексу України – службове підроблення – тобто внесення недостовірних відомостей до офіційних документів також карається законом»,зауважив начальник правового управління.

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар запевнив, що реєстрацію установ змінили лише для того, щоб керівництво комустанов самостійно розпоряджалося коштами платників податків.

«Змінили місце реєстрації 40 підприємств для того, аби фінансувати свої комунальні заклади. Цей приклад нам подав Лебедин, вони вивели лікарню. Я їм казав: і Лисенку казав, і Войтенку, щоб не відкривали «ящик Пандори». Куди нам ці гроші діти? А я показую, куди – головний лікар разом з колективом вирішуватимуть, куди вони використають ці гроші, які підуть з податків. Все виключно через зміну фінансування, для того, щоб краще працювали наші комунальні заклади»,говорить Володимир Токар.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: